Filmy polska

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje polska. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

1670

7,2
8,3
Jest rok 1670. Jan, głowa szlacheckiej rodziny i właściciel (mniejszej) połowy wsi Adamczycha, marzy o zapisaniu się na kartach historii Polski - najpotężniejszego państwa na świecie. Pasmo jego życiowych sukcesów pozwala myśleć, że jest na dobrej drodze. W końcu wszystko, co ma, odziedziczył sam, a całą resztę osiągnął ciężką pracą własnych chłopów. Jego ambitne plany zakłóca jednak niełatwa codzienność właściciela ziemskiego: na sejmiku znów trzeba zawetować pomysł podniesienia podatków, nieprzekonani do teorii skapywania chłopi tracą motywację do pracy, córka sprzeciwia się wydaniu za syna magnata, a podstępny sąsiad Andrzej knuje, jak zebrać większe plony w tym roku… W dodatku Rzeczpospolita szlachecka złośliwie akurat teraz chyli się ku upadkowi. Na szczęście opatrzność zawsze jest po stronie Polski, a postępowe myślenie Jana pozwoli mu wybrnąć z każdej sytuacji i sięgnąć po wieczną chwałę!
Młode małżeństwo, państwo Lipińscy przyjmują pod swój dach rodzinę z Ukrainy, która uciekła wskutek wybuchu wojny.

Kruk

7,6
Kiedy na Podlasiu dochodzi do porwania nastolatka, poprowadzenia śledztwa w tej sprawie podejmuje się Adam Kruk.


The Office PL

6,5
7,5
Akcja serialu rozgrywa się w Siedlcach, w siedzibie firmy zajmującej się produkcją wody mineralnej Kropliczanka. Jej prezes, Michał, to człowiek pozbawiony autorefleksji, który każdym słowem i gestem zabiega o atencję i uznanie. Kiedy przedsiębiorstwo zostaje przejęte przez nowego, właściciela a pracownicy zaczynają obawiać się o swoje posady, jedynie Michał patrzy na zmiany z optymizmem. Biznesowe roszady przeplatają się tu z biurową codziennością pracowników Kropliczanki.
Ucho Prezesa to miniserial polityczny, stworzony przez Roberta Górskiego, lidera Kabaretu Moralnego Niepokoju. Sam Robert wciela się w nim w TEGO Prezesa, w TYM gabinecie, na TEJ ulicy. Jest tytułowym uchem, do którego każdy chce dotrzeć.
Lato 1945 roku. W małym miasteczku na Dolnym Śląsku oddział siedmiu saperów, dowodzony przez porucznika Święcickiego ma rozminować fabrykę chemiczną. Niemieccy dywersanci z grupy Wehrwolfu zamierzają wysadzić ją w powietrze. Obie grupy wchodzą jednocześnie na teren zakładu. Rozpoczyna się walka o uratowanie fabryki. W trakcie akcji Święcicki zostaje postrzelony przez Niemca. Z pomocą przybywa jego największy rywal, sierżant Bobrowski.

Miasto 44

6,3
6,0
Miasto 44 nie będzie filmem historycznym, ani dokumentem o przebiegu Powstania Warszawskiego. Mimo że rozgrywa się w walczącym mieście, opowiada historię ludzi, a nie oddziałów czy barykad. Miasto 44 nie będzie argumentem w powstańczej dyskusji. Film ma przekazywać emocje, a nie ważyć racje, czy odsłaniać kulisy decyzji sprzed 70 lat. Miasto 44 nie będzie pomnikiem. Nie chcemy składać hołdu. Opowiemy historie prawdziwych, młodych ludzi. Niektórzy z nich zachowali się pięknie, inni załamali się i stchórzyli. Jedni marzyli o poświęceniu, inni o kochaniu się z dziewczyną. Nie szukamy spiżowych bohaterów. Miasto 44 nie będzie filmem o polityce. Będzie filmem o miłości, młodości i walce.
Serial ukazuje obiekty i miejsca uznane za kwintesencję obrazu Polski.

Fuks

6,5
18-letni Aleks poznaje Sonię, która jest pracownicą Tadeusza Bagińskiego – bogatego biznesmena. Chłopak postanawia to wykorzystać, aby się zemścić na nieuczciwym przedsiębiorcy.

Pianista

8,1
Biografia Władysława Szpilmana, wybitnego polskiego pianisty żydowskiego pochodzenia, który przeżył piekło wojny.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…